dzieci z makietą

Chcieć To Móc

Projekt Centrum ŁOWICKA oraz partnera – Służewskiego Domu Kultury dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury, przeznaczony był dla wychowanków domu dziecka i zakładał przeprowadzenie
11 warsztatów. Tematyka dotyczyła architektury i budownictwa, poczynając od skali najmniejszej (wzornictwo przedmiotów codziennego użytku i grafika) poprzez skalę pośrednią (wnętrza, domy), do skali największej – urbanistyka, planowanie przestrzenne. Warsztaty oparte były o metodę pracy od pomysłu do realizacji. Uczestnicy warsztatów spróbowali projektowania mebli, wnętrz, mieszkań, budynków, ogrodów, terenów zielonych oraz urbanistyki i planowania przestrzennego. Młodzież zrobiła makiety, malowała, budowała i konstruowała używając prawdziwych materiałów budowlanych.

Spotkania odbywały się w Centrum ŁOWICKA i Służewskim Dom Kultury (w 2017 r.) oraz w pracowniach związanych z prezentowaną na danym spotkaniu branżą, np. w pracowni architektonicznej, w stolarni, w pracowni krawieckiej. Głównym celem warsztatów było ułatwienie młodzieży poznania własnych uzdolnień i predyspozycji. Zastanowienia się nad wyborem własnej drogi zawodowej. Warsztaty miały pomóc uczestnikom w wyborze dalszej ścieżki edukacji.

logo

 

Skip to content